Partner Serwis
Cezary Mielczarek Sp.K.

ul. Kwiatowa 1D
71-045 Szczecin

tel. 91 483 50 83

ecoTEC intro – nowy kondensacyjny kocioł wiszący


Przestrzeń dla zabudowy wyposażenia technicznego w mieszkaniach, apartamentach, a nawet niewielkich domach jednorodzinnych, coraz częściej jest niewielka. Wyzwaniem staje się więc chociażby zabudowa niezbędnego urządzenia jakim jest kocioł grzewczy przeznaczony zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej jak i ogrzewania pomieszczeń. Odpowiedzią na takie potrzeby jest najnowszy wiszący kocioł gazowy ecoTEC intro.

Wysoka wydajność przy niewielkich rozmiarach

Zwarta budowa kotła sprawia, że przy zapewnieniu wysokiej wydajności, wymiary zewnętrzne pozwalają zabudować go nawet wewnątrz szafek kuchennych. W trybie pracy na ogrzewanie pomieszczeń, moc grzewcza jest płynnie regulowana w zakresie od 8,4 do 20 kW (przy temperaturze zasilania/powrotu 50/30°C). W trybie podgrzewania ciepłej wody użytkowej moc grzewcza może być zwiększana do 24 kW, co pozwala na wydatek 11,5 l/min. ciepłej wody przy jej podgrzewaniu o 30°C.

Maksymalna temperatura na zasilaniu instalacji grzewczej wynosi 75°C, a ciepłej wody użytkowej: 55°C. Jako kocioł kondensacyjny, urządzenie grzewcze odznacza się wysoką efektywnością (klasa A), a co za tym idzie, niskimi kosztami eksploatacji. Dzięki temu również, możliwe jest uzyskiwanie dotacji w programach dofinansowań wymiany starych źródeł ciepła.

Dopasowany do każdych warunków zabudowy

Zwarta budowa kotła, pozwala na jego zabudowę np. w wnękach mebli kuchennych, a nawet w szafce kuchennej przy zapewnieniu jej wentylacji. Kocioł ecoTEC intro może pracować zarówno w wersji z zamkniętą komorą spalania (zalecane), jak i z otwartą komorą spalania (jeżeli zastosowania komory zamkniętej jest niemożliwe ze względów technicznych – w starszych budynkach).

ecoTEC intro

Funkcjonalne sterowanie z możliwością rozbudowy

Regulator zabudowany bezpośrednio na kotle zapewnia wygodną, intuicyjną obsługę. Wyposażenie kotła w złącze komunikacyjne eBUS pozwala na rozbudowę systemu. Jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, kocioł można podłączyć do zewnętrznych regulatorów takich jak calorMATIC VRT 350. Może to być pomocne także w sytuacji, gdy sterowanie pracą kotła i systemu ogrzewania ma być realizowane z regulatora zabudowanego w pomieszczeniu (np. w salonie), a sam kocioł znajduje się np. w oddalonym pomieszczeniu gospodarczym.

ecoTEC intro

Trwałość, gwarancja, krajowa sieć serwisowa

Sprawdzone rozwiązania zastosowane w nowym kotle ecoTEC intro, takie jak wymiennik ciepła ze stali szlachetnej, czy wysokoefektywna pompa obiegowa, pozwalają nie tylko udzielać 2-letniej gwarancji, ale też wydłużać ją do 5 lat. Produkcja europejska oraz rozwinięta sieć instalacyjno-serwisowa w kraju, daje pewność obsługi technicznej klienta w kolejnych latach użytkowania urządzenia.

Partner Serwis
Cezary Mielczarek Sp.K.

ul. Kwiatowa 1D
71-045 Szczecin

tel. 91 483 50 83